Czy warto korzystać z domowych testów nasienia dla mężczyzn

Za pomocą badania nasienia można uzyskać dokładne informacje dotyczące jego kluczowych parametrów, co ma duże znaczenie w diagnostyce męskiej płodności. Czy w tym celu warto korzystać testów domowych do oceny nasienia?

Kiedy wykonać badanie nasienia?

Najczęściej Badanie nasienia prowadzone jest wtedy, gdy para nie może doczekać się potomka. Wówczas pozwala ono na określenie, czy przyczyną problemów może być brak płodności u mężczyzny.

Ponadto badania nasienia używane są w przypadku przeprowadzania wazektomii, czyli podwiązania nasieniowodów u mężczyzny. Pozwalają one na ocenę, czy zabieg zakończył się powodzeniem.

Gdy potrzebne jest badanie nasienia Kraków czy Katowice to jedne z wielu miast w Polsce, gdzie można je wykonać. Badania są dostępne w klinikach leczenia niepłodności i w laboratoriach analitycznych. Do dyspozycji są także testy domowe, które można kupić w aptekach.

Badanie nasienia w domu – czy warto?

Domowe badanie nasienia na podstawie testu męskiej płodności pozwala na szybką i dyskretną diagnostykę. Czy jednak warto z niego skorzystać?

Testy płodności przeznaczone do wykonania w domu pozwalają przede wszystkim na ocenę wybranych parametrów, głównie ilości plemników w nasieniu. W związku z tym domowe badanie nasienia nie jest w stanie zapewnić aż tak dokładnych wyników jak to przeprowadzone w laboratorium.

Zatem domowy test nie może być podstawą do dokładnej diagnostyki płodności u mężczyzn. Gdy jednak wynik testu wskazuje na niskie stężenie plemników w nasieniu, powinien on być wskazaniem do wykonania bardziej szczegółowych badań.

Badanie nasienia Katowice, Kraków – gdzie je wykonać?

Gdy konieczne jest badanie nasienia Kraków i Katowice są jednymi z wielu miast na mapie Polski, w których można przeprowadzić je w specjalistycznych laboratoriach dysponujących nowoczesnym sprzętem diagnostycznym.

Mężczyznom planującym wykonać badanie nasienia Katowice oraz Kraków dają szybki dostęp do klinik leczenia niepłodności, gdzie można skorzystać z kompleksowej diagnostyki wraz z konsultacją lekarską.

Materiał do badania oddaje się bezpośrednio w klinice. Istnieje także możliwość dostarczenia go do kliniki po pobraniu w domu – dokładne informacje dotyczące oddania nasienia w warunkach domowych można uzyskać w klinikach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here