W jaki sposób odnowić panele na ścianie?

Każdy z nas chce cieszyć się eleganckim oraz estetycznym wnętrem swojego mieszkania. Niestety, wszystkie przedmioty znajdujące się w mieszkaniu z biegiem lat ulegają zniszczeniu i trzeba wówczas pomyśleć nad wykonaniem gruntownego remontu.
Jednym z elementów, które poprzez użytkowanie niszczeją są panele. Wielu z nas często zastanawia się w jaki sposób można je odnowić. Otóż panele mogą znów wyglądać jak nowe, jeśli je odpowiednio odświeżymy. Zatem czym pomalować panele ścienne?
Wykonanie tej czynności należy poprzedzić szeregiem prac, mających na celu odpowiednie przygotowanie podłoża. Zakres tych prac zależy przede wszystkim od materiału, który zamierzamy pomalować. Niezwykle istotne jest to czy na naszej ścianie jest położone drewno czy panele z wykonane z płyty MDF oraz w jakim są one stanie.
W przypadku zniszczonego drewna najpierw trzeba pozbyć się starych oraz złuszczających się wcześniejszych powłok malarskich. W tym celu musimy solidnie wyszlifować powierzchnię przy pomocy gruboziarnistego papieru ściernego.Jeśli na panelach znajdują się rysy i inne zadziory, to fragmenty te również trzeba dokładnie zeszlifować, aż do momentu odsłonięcia się warstwy surowego drewna. Na koniec należy dokładnie przetrzeć całą czyszczoną powierzchnię drobnoziarnistym papierem ściernym, a następnie umyć ją i poczekać do momentu, aż dobrze wyschnie.
Jaka farba do paneli ściennych będzie najlepsza? Rodzaj farby domalowania paneli ściennych należy dobrać do materiału, z którego wykonane jest wykończenie. Na rynku znajdziemy produkty przeznaczone zarówno stricte do drewna oraz emalie uniwersalne dedykowane do różnego rodzaju powierzchni głownie takich jak: drewno, tworzywo, metal oraz tynk. Warto też sięgnąć po wyroby transparentne, które doskonale podkreślą słoje drewna czy też kryjące, dzięki którym nadamy całej powierzchni wybrany kolor.
Do pomalowania paneli najlepiej sprawdza się też farba tworząca powłoki odporne na szorowanie, gdyż dzięki temu nie uszkodzimy jej podczas czyszczenia ściany. Ponadto farba do malowania musi być odporna na uszkodzenia mechaniczne, promieniowanie UV oraz wilgoć. Odnowienie tym sposobem paneli ściennych sprawi, że będą one wyglądać jak nowe.

przedsiebiorczapani.pl

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here