szampon
fot.: pexels.com

Suche szampony cieszą się na rynku ogromną popularnością już od kilku lat. Są one świetnym rozwiązaniem w szczególności dla kobiet, które prowadzą szybki tryb życia, przez co ich włosy zawsze muszą wyglądać na świeże i zadbane. Jak jednak wiadomo, każdy produkt pielęgnacyjny ma swoje wady i zalety. Tak samo jest z suchym szamponem. Jakie są plusy i minusy jego stosowania?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/poprawne-stosowanie-suchego-szamponu/

Skład suchego szamponu

Przyglądając się bliżej suchemu szamponowi, warto na samym początku sprawdzić jego skład. Podstawowym składnikiem tego produktu jest puder, który pochłania nadmiar wytwarzanego sebum. Oprócz tego, suchy szampon w swoim składzie ma również wyciągi roślinne, które poprawiają kondycję włosów, a także witaminy i oleje eteryczne.

Warto jednak pamiętać, że suchy szampon w żaden sposób nie zastąpi tradycyjnego mycia. Powinien być stosowany tylko okazjonalnie – maksymalnie dwa razy w tygodniu. Jest on jednak odpowiednim produktem, aby w ciągu chwili usunąć znajdujące się na włosach zanieczyszczenia, takie jak kurz czy brud.

Wady i zalety suchego szamponu

Przed użyciem suchego szamponu, należy się dokładnie przyjrzeć jego wadom i zaletom. Jeżeli chodzi o plusy produktu, to trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na szybkie odświeżenie włosów. Bez tradycyjnego mycia unosi włosy u nasady, dzięki czemu nie wyglądają na oklapnięte. Jest to niezastąpiony produkt w podróży, który można dostać w niskiej cenie. Ponadto, suchy szampon jest odpowiedni do każdego rodzaju i koloru włosów, a także może być używany również przez mężczyzn.

Wady produktu są w szczególności zauważalne przy jego regularnym i długotrwałym stosowaniu. Niestety, może on pogarszać stan włosów suchych, matowić włosy i przyczyniać się do powstawania łupieżu. Ponadto, jest on dość mało wydajny oraz posiada drażniący zapach, który może być nieodpowiedni dla niektórych osób. Należy pamiętać, że po spryskaniu włosów szamponem powinno się go porządnie wyczesać, inaczej na włosach mogą pozostać białe ślady.

Używając suchego szamponu należy pamiętać, że w żaden sposób nie zastąpi on tradycyjnego mycia, dzięki któremu włosy są odżywione i zregenerowane. Jest to kosmetyk odświeżający, który sprawdza się w sytuacjach wymagających pośpiechu.

Przeczytaj też: http://www.smakoteka.pl/fryzury-z-rzadkich-wlosow/

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here