dieta

Przejście na zdrowe odżywianie powinno być stopniowe i wspomagane dostosowanym planem żywieniowym. Każdy może jednak zacząć od wprowadzania do swojego życia kilka nawyków, które z pewnością pomogą w przejściu na dietę i umożliwią poprawę stanu zdrowia już w kilka tygodni. O czym mowa? Jakie nawyki możemy wprowadzić już dziś? Odpowiadamy!

Picie większej ilości wody

Każdy z nas musi pić wodę. Osocze krwi składa się w 92–95% z wody, a płyn pomaga układowi krążenia w radzeniu sobie z jego funkcjami. Za pomocą wody, tlenu i glukozy dostarczane są do mózgu składniki niezbędne do jego optymalnej pracy. Woda usuwa produkty przemiany materii i toksyny z organizmu. Mimo że picie wody wydaje się tak oczywiste, że mało kto zastanawia się nad tym, ile wody wypija w ciągu dnia, jeżeli pijemy jej zbyt mało, to możemy być narażeni na odwodnienie, uczucie zmęczenia i problemy z przewodem pokarmowym. Nie ma uniwersalnego wskaźnika, ile wody powinniśmy pić. Warto jednak każdego dnia pić co najmniej 2 litry wody. Powinniśmy po nią sięgać przede wszystkim wtedy, kiedy towarzyszy nam uczucie pragnienia i kiedy widzimy, że kolor naszego moczu ma silną barwę. Przechodząc na dietę, powinniśmy również spróbować ograniczyć ilość spożywanego tłuszczu.

Ograniczenie spożycie cukru i dieta pudełkowa

Współczesny człowiek spożywa za dużo cukru, ponieważ można go znaleźć prawie wszędzie. Występuje nie tylko w napojach gazowanych czy wypiekach, ale także w keczupie, płatkach śniadaniowych, a nawet w niektórych wyrobach mięsnych. Występowanie cukrzycy typu 2, niewydolności wątroby, próchnicy, otyłości i innych nieprzyjemnych dolegliwości bardzo często wiąże się z nadmiernym spożyciem cukru. Konieczne jest więc kontrolowanie jego ilości w diecie, nawet jeżeli nie decydujemy się na żaden konkretny plan żywieniowy. Zmiany warto wprowadzać krok po korku, np. kiedy jesteśmy spragnieni, powinniśmy pić wodę mineralną, zamiast sięgać po sok lub napoje gazowane. Samo wyeliminowanie słodkich napojów pozwoli nam na znaczne zmniejszenie ilości cukru w diecie. Warto również ograniczyć ilość spożywanych deserów i przekąsek – bardzo często to właśnie ciastka, czekolady i inne słodycze są największymi problemami w naszym odżywaniu. Dieta z dowozem  to często najlepsze i najwygodniejsze rozwiązanie, jeżeli chodzi o przejście na dietę, szczególnie na początku. Catering dietetyczny pomaga swoim klientom przyzwyczaić się do nowych smaków i potraw oraz pozwala na znaczne oszczędzenie czasu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firm cateringowych!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here