słońce

Ochrona przed słońcem w upalne dni jest niezwykle ważna. Dobroczynne moce słońca są niezbędne dla naszego funkcjonowania, jednak w dużych ilościach może nam zaszkodzić. Jak skutecznie chronić się przed słońcem? Czy odpowiednia garderoba będzie wystarczająca? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://blogwartzachodu.pl/czy-wiesz-jak-wyglada-skuteczna-ochrona-przed-sloncem/ 

Po pierwsze: garderoba

Lato to czas zmian. Zmienia się nasze nastawienie, nabieramy wigoru i motywacji do działania. Ubrania na lato powinny być wykonane z naturalnych włókien. Dlaczego jest to tak ważne? Ubrania z naturalnych materiałów powodują, że ciało nie będzie nadmiernie się pocić, a w zamian otrzymamy pełen komfort bez względu na miejsce. Kiedy dni osiągają wysokie temperatury dobrze jest postawić na lekkie i przewiewne kroje. Ubrania dopasowane i przylegające do ciała będą w upalnie dni bardzo niekomfortowe. Przylegają do ciała i sprawiają, że się pocimy. Lepiej będzie postać na lekkie i przewiewne tkaniny. 

Po drugie: kosmetyczka 

Krem z filtrem jest absolutnym ,,must have”, który powinien znajdować się w kosmetyczce nie tylko w okresie wakacyjnym, ale przez cały rok. Możemy wybrać naturalny krem do twarzy lub ten z chemicznym składem. Kremy naturalne nie będą wchłania cały się w skórę, a tworzyły lekką warstwę ochronną. Oparte są one na zasadzie składników, które w naturalny sposób odbijają szkodliwe promieniowanie UV. 

Po trzecie: nakrycie głowy 

Czapka na lato jest jednym z gadżetów, które nie tylko muszą ładnie wyglądać, ale do tego w skuteczny sposób chronić. Mogą posiadać postać kapelusza z dużym rondem, sportowej czapki z daszkiem czy wakacyjnego słomkowego kapelusza. Każda odsłona czapki jest świetną opcją, pod warunkiem że wykonana jest z przewiewnego materiału zapobiegającego przegrzanie się skóry głowy. 

Po czwarte: okulary przeciwsłoneczne 

Kiedyś traktowane były one jako zwykły dodatek. Świadomości w obecnych czasach jest jednak coraz większa, a co za tym idzie, do okularów przeciwsłonecznych podchodzimy z coraz większą uwagę. Trendy tego lata sugerują, że warto dołożyć do nich łańcuszek pełen kolorowych koralików. Kupując okulary wybierajmy jednak te od sprawdzonego optyka. W taki sposób będziemy mieli pewność, że posiadają one odpowiedni filtr UV chroniący nasze oczy przed słońcem. 

Zobacz też: http://www.smakoteka.pl/czy-naturalny-krem-z-filtrem-zapewnia-taka-sama-ochrone-jak-krem-z-chemicznym-skladem/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here