choreograf

Choreograf zajmuje się nie tylko układaniem układów tanecznych oraz ich nauki. Tworzy on kompozycje taneczne oraz pracuje bardzo często w stresie i w pocie czoła. Praca choreografa jest bowiem bardzo wymagająca. Choreografią zajmują się również bardzo często emerytowani tancerze. Jak wygląda praca fotografa z bliska? Przekonaj się jak pracuje choreograf oraz jak wygląda jego środowisko pracy. Być może jest to twoja wymarzona profesja. Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/choreograf-jak-wyglada-praca/

Jakie obowiązki zawodowe należą do pracy choreografa?

Choreograf zajmuje się oczywiście opracowaniem układów tanecznych, jak i ich nauczaniem. Jako choreograf możemy mieć możliwość pracy z zawodowymi tancerzami, amatorami, którzy dopiero uczą się oraz rozwijają swoje umiejętności taneczne, a czasami nawet z dziećmi.

Przygotowanie układów jest to dosyć specyficzna praca, która wymaga od nas nie tylko wiedzy i zdolności, ale również sporo doświadczenia i ćwiczenia. Musimy bowiem wiedzieć jak dopasować do siebie każdy ruch, który musi układać się w spójną całość w. Dodatkowo układ choreograficzny powinien mieć również dopasowany do danej przestrzeni, na przykład dopasowany do wielkości scen. Do tego będą oczywiście potrzebne kostiumy, a często również inne rekwizyty.

Choreograf ma za zadanie zaprojektować scenografią oraz zrealizować się od początku do końca. Jest on tak zwanym artystą własnej sztuki. Kostiumy nie tylko muszą być estetyczne, ale również nie mogą przeszkadzać w wykonywaniu układu tanecznego. Tancerze często wykonują wiele ruchów, które wymagają sporego wysiłku. Strój nie powinien ich wtedy krępować ani ograniczać.

Układ, który zostanie przez nas wypracowane musi być dostosowany do osoby wykonującej go na scenie. Musimy w ten sposób dobrać ruchy pod umiejętności osoby, która go wykonuje, ale także jej kondycji fizycznej oraz charakter udanego tańca.

Nie każde dziecko będzie potrafiło wykonywać ruchy zawodowego tancerza. Dodatkowo będziemy musieli zadbać o prawidłowy przebieg tego przedsięwzięcia, ponieważ to wszystko jest w naszych rękach. 

Środowisko pracy choreografa

Choreograf najczęściej jest zatrudniony w instytucjach kultury takich jak teatry, domy kultury czy studio baletowe. To gdzie pracuje oczywiście zależy od tego, jakie ma możliwości. Jego miejscem pracy może być nawet lodowisko, sala gimnastyczna świetlica czy scena w środku miasta. Taka praca nie będzie jednak pracą elastyczną. Choreograf jest skazany na pracę po godzinach oraz nawet 16 godzinną pracę w ciągu dnia.

Zobacz też: http://www.smakoteka.pl/jak-zostac-choreografem/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here