pokój dziecięcy
fot. Pixabay.com

Umeblowanie dziecięcego pokoju wymaga nie lada zaangażowania i pomysłowości. Szczególnie jeśli mamy do zagospodarowania przestrzeń, która nie jest zbyt duża. A jeżeli zależy nam również na tym, aby pokój był nie tylko komfortowy, ale także urządzony zgodnie z najnowszymi trendami, warto skorzystać z naszego poradnika. Sprawdź, jakie style dziś rządzą i o czym warto pamiętać, podczas urządzania dziecięcego pokoju.

Przeczytaj też: https://www.um.pl/pokoj-dzieciecy-sprawdz-najnowsze-trendy/

Uniwersalne i ponadczasowe wnętrze dziecięcego pokoju

Jak sprawić, aby dziecięcy pokój był ciągle urządzony zgodnie z panującymi trendami? Postaw na ponadczasowość. Białe ściany będą idealnym rozwiązaniem. Nie martw się, że taka barwa ścian sprawi, że będzie on nudny. Nie ma takiej możliwości. Dziecięcy pokój bardzo szybko zapełnia się kolorowymi zabawkami, rysunkami, książeczkami. Będą one się doskonale odznaczać na tle białych ścian i dodawać wnętrzu dziecięcego uroku.

Gdy urządzasz pokój dziecka, pamiętaj o tym, jak jego wnętrze będzie wpływać na rozwój malucha. Znana jest Ci metoda wychowawcza stworzona przez Marię Montessori? Jeśli jesteś jej zwolennikiem, urządź dziecięcy pokój tak, aby spełniał najważniejsze założenia tej pedagogicznej metody. W takim wnętrzu panuje prostota i minimalizm. Wszystko ma swoje miejsce, a porządek sprawia, że dziecko czuje się w takim wnętrzu bardzo bezpiecznie.

O czym jeszcze pamiętać, urządzając dziecięcy pokój?

W duchu pedagogiki Montessori warto również zadbać o to, aby pokój malucha był podzielony na strefy. Osobną do spania i zabawy. W strefie snu zlikwidujmy wszelkie rozpraszacze i elementy, które mogłyby wybudzać naszą pociechę ze spania. Strefę zabawy wyposaż w niewielkie pojemniki, do których dziecko będzie chować wszelkie zabawki oraz otwarte półki, na których bez problemu umieści książeczki. Koniecznie też zadbaj o to, aby w pokoju dziecka postawić mały stolik i krzesełko, dopasowane do wzrostu pociechy.

A co z dodatkami? Półeczki na ścianach w formie chmurek, naklejki ze zwierzątkami, kwiaty na parapecie, zasłony i pościel w dziecięcych motywach z pewnością nadadzą wnętrzu odpowiedniego klimatu i również sprawią, że jego urządzenie będzie ponadczasowe i zawsze modne. Poza tym takie elementy są również łatwe do zmiany. Gdy zauważysz więc, że dziecko już z nich wyrasta, potrzebuje odmiany, bez problemu urządzisz wnętrze w innym, bardziej odpowiadającym mu stylu.

Zobacz też: http://www.smakoteka.pl/wybieramy-odpowiednie-biurko-do-dzieciecego-pokoju/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here