policja

Młodzi chłopcy, zanim dorosną bardzo często zastanawiają się nad podjęciem zawodu strażaka, kierowcy czy policjanta. Wielu z nich dorastając spełnia swoje marzenia i podejmuje pracę w wymarzonym zawodzie z dzieciństwa. Dzisiaj, zgubimy się nieco bardziej na pracy policjanta. Jak wygląda wstąpienie do policji? Jakie są zalety i wady pracy policjanta? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://wlaczsienaprzyszlosc.pl/jak-wstapic-do-policji-czy-kariera-policjant-jest-lukratywna/ 

Jak wygląda procedura wstąpienia do policji? 

Praca policjanta nie należy do najłatwiejszych. Możemy się o tym przekonać już na pierwszym etapie podjęcia pracy. Cała procedura związana z podjęciem pracy w policji nie jest prosta. Musimy spełniać szereg warunków. Po pierwsze musimy być obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej, posiadać prawo do pełni praw publicznych, uregulowany stosunek do służby wojskowej oraz cieszyć się dobrą opinię. 

Po drugie nie możemy być skazanie prawomocnym wyrokiem sądowym. Dotyczy to wykroczeń zarówno o charakterze gospodarczym, jak i kryminalnym. To oczywiste, że nikt karalny w świetle prawa nie może wstąpić do służby, która przestrzegania tego prawa ma bronić. Chcę zostać policjantem, nie musimy też kończyć studiów prawniczych. Nie są wymagane też żadne inne kierunki studiów. Pracować w policji możemy po ukończeniu szkoły średniej, nawet bez matury. 

Co więc należy zrobić, żeby pracować w policji? 

Po pierwsze musimy być osobami stabilnym i psychicznie, a także spełniać wszystkie wymagane warunki. Następnie musimy złożyć do Wojewódzkiej komendy policji podanie o przyjęcie do służby. W nim wpisujemy komendę, w której chcemy pracować. Następnie musimy ukończyć test wielokrotnego wyboru dotyczący wiedzy z dotychczasowych obowiązków i praw policjanta, a następnie przejść testy sprawnościowe i psychologiczne. Kolejnym etapem jest rozmowa kwalifikacyjna i komisja lekarska. Później zostaje nam tylko czekać na wyniki rekrutacji. 

Wady i zalety pracy w policji 

Do zalet pracy w policji należy wymienić zarobki. Kursanci mogą liczyć na minimum 2888 zł. Wraz z wyższym stażem i zdobytym doświadczeniem i kolejnych stopni, wynagrodzenie wzrasta. Policjant zarabia około 4 tyś zł. Kiedy puszczę ci się nami zostaniemy komendantem głównym policji, będziemy zarabiać około 16 tyś zł miesięcznie. Do dużej walety należy zaliczyć też wczesne przejście na emeryturę. Kandydaci, rozpoczęli swoją karierę w 2013 roku najwcześniej mogą przejść na emeryturę po ukończeniu 55 roku życia i przepracowaniu 25 lat. 

Jaką wadę możemy wymienić skrajną w hierarchiczność. Osoba, która nie lubi pracować szybko i wykonywać rozkazów, nie odnajdzie się w szeregach policji. Poza tym policja wykonuje polecenia zwierzchników u władzy państwowej. Chcąc służyć musimy być przygotowani do wykonywania rozkazów. 

Zobacz też: http://www.smakoteka.pl/czy-oplaca-sie-zostac-zolnierzem/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here