Jak bezpiecznie pozbyć się obrzęków?

0
1085

Schorzeniem dotykającym wiele osób są obrzęki limfatyczne. Te uporczywe dolegliwości potrafią skutecznie obniżyć jakość życia. Są również bardzo niebezpieczne. Nieleczone, mogą skutkować wysoce nieprzyjemnymi konsekwencjami.

Objawy obrzęku limfatycznego to opuchlizna, zgrubiała skór, problemy z poruszaniem kończyną, ból i uczucie ciężkości. Schorzenie to powstaje w wyniku różnorodnych przyczyn. Czasem okazuje się być skutkiem wad wrodzonych. Bardzo często obserwuje się je też w wyniku powikłań pooperacyjnych. Prawdopodobnym powodem powstawania są również przewlekłe stany zapalne.

Z fizjologicznego punktu widzenia, obrzęk tkanek następuje na skutek zastoju chłonki. Uniemożliwia to prawidłowe krążenie limfy i często wiąże się ze stanem zapalnym. Schorzenie to może dotknąć wiele części ciała. Jednym z groźnych skutków nieleczonego obrzęku jest słoniowacizna.

Obrzęk limfatyczny, jako bardzo niebezpieczna i utrudniająca funkcjonowanie przypadłość, jest problemem dość dużej części społeczeństwa, którą zastanawia, jak sobie z nim poradzić. Osoby zainteresowane skutecznym i mało inwazyjnym sposobem poradzenia sobie z tym problemem powinny zapytać lekarza co to jest drenaż limfatyczny. Zabieg ten jest rodzajem masażu uciskowego umożliwiającego redukcję obrzęków. Wykonywany jest manualnie lub mechanicznie. Jego zadaniem jest usprawnienie krążenia limfy w organizmie. Wykonywany jest techniką uciskową.

Masaże są powszechnie uważane za stosunkowo bezpieczne dla zdrowia sposoby oddziaływania na organizm. Jeśli są dozwolone przez medyka znającego historię naszych dolegliwości i przeprowadzane przez specjalistów, ryzyko tego, żeby zaszkodziły pacjentowi jest bliskie zeru. Nie obciążają również innych organów wewnętrznych, tak jak stosowanie leków.

Osoby zainteresowane poddaniu się takiemu zabiegowi pytają jak wygląda drenaż limfatyczny. Przeprowadzany jest on zarówno manualnie przez masażystę, jak i przez specjalny aparat do drenażu. Niezależnie od sposobu wykonania, konieczne jest stosowanie odpowiedniej techniki. Kluczowe znaczenie odgrywają w tym przypadku siła nacisku i kierunek wykonywania ruchów. Dlatego tak ważnym jest, aby poddawać się tylko masażom przeprowadzanym przez specjalistów posiadających pogłębioną wiedzę i doświadczenie w tej materii.

Osoby, które myślą o poddaniu się drenażowi limfatycznemu zastanawia zazwyczaj, jak kosztowny jest zabieg i gdzie znaleźć odpowiednich specjalistów. Na szczęście masaż ten nie należy do najdroższych recept na poprawę zdrowia i jedna jego sesja zazwyczaj nie przekracza ceny 200 złotych. Wiele korzystnych ofert znaleźć można w internecie – wrosinski.pl.

Obrzęk limfatyczny, choć uciążliwy, bywa często ignorowany. Prowadzi to niestety do bardzo poważnych powikłań. Dlatego też powinno się zwalczać go jak najszybciej. Na szczęście znalezienie skutecznych rozwiązań nie jest problemem. Drenaż limfatyczny polecany jest przez specjalistów, a jego efektywność potwierdzona zarówno badaniami, jak i latami stosowania.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here