śniadanie
fot. pixabay.com

Drugie śniadanie, kojarzy się niestety dla wielu z nas ze szkołą lub przedszkolem naszych dzieci. Dobrze, że pamiętamy o tym i przygotowujemy naszym pociechom pożywane kanapki i różnego typy przekąski, które pieczołowicie pakujemy do kolorowych pudełek aby zachęcały naszych milusińskich do spożycia posiłku. Wiele razy też zapewne powtarzamy, pamiętaj, zjedz drugie śniadanie, to bardzo ważne, nie zapomnij. No właśnie, to bardzo ważne, mamy rację ale czy również w stosunku do siebie samych i własnego zdrowia pamiętamy o tych wszystkich zasadach i napomnieniach? Niestety chyba nie zawsze tak jest.

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/drugie-sniadanie-wazny-posilek/

Czy zatem  każdy z nas musi aż tak dbać o drugie śniadanie jakby  była to kwestia, która dotyczy naszych małych milusińskich? Otóż tak. 

Rola drugiego śniadania

Jako dorośli powinniśmy w szczególny sposób troszczyć się o swoją codzienną dietę. Niestety bardzo często w nawale codziennych spraw i obowiązków, idziemy na różnego typu kompromisy spożywcze. Kompromisy te mają zazwyczaj negatywną konotację, jako, że wymówek dorośli mają całe mnóstwo. 

Nie miałam, nie miałem czasu na zdrowe drugie śniadanie, zbyt dużo pracy, korki na drodze, kolejne spóźnienie w biurze, spóźnione terminy prezentacji etc. W stosunku do siebie samych łatwo wybaczamy grzechy, za które wiele razy łajalibyśmy nasze dzieci. 

Od tych wymówek prosta droga do dalszych i gorszych zaniedbań. Dziś zamiast zdrowego drugiego śniadania trzecia kawa, baton z automatu, szybki posiłek w jednym z wielu fast foodów na trasie do pracy lub w przerwie na posiłek.Czasami jednak potrzeba niewiele aby nasz organizm poczuł się naprawdę dobrze. 

Drugie śniadanie może być atrakcyjne

Wystarczy wstać odrobinę wcześniej, może uda nam się dostać świeże pieczywo, a może mamy w lodówce jogurt naturalny, jabłka lub inne owoce, które aż proszę się o to, abyśmy w końcu je zjedli. 

Możliwe też, że jest akurat sezon na świeże warzywa, pomidory, rzodkiewkę, ogórki. Te wszystkie proste składniki sprawią, że wrócimy do czasów dzieciństwa, kiedy sami cieszyliśmy się na myśl od długiej przerwie kiedy mogliśmy rozpakować śniadaniówkę. Może prosta kanapka z twarogiem i jajkiem na twardo wywoła na naszej twarzy uśmiech i znajdziemy te 5minut na zdrowe drugie  śniadanie. Naprawdę warto.

Przeczytaj też: http://www.smakoteka.pl/im-prosciej-tym-smaczniej/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here