ćwiczenia izolowane
fot. pixabay.com

Trening ma różne formy oraz oddziałuje na różne partie naszego ciała. Chcąc się skupić na konkretnych partiach dobieramy do treningu ćwiczenia, które na nie będą działać. W jaki sposób robić ćwiczenia izolowane? Na czym polegają? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/cwiczenia-izolowane-czym-sa/

Ćwiczenia

Ćwiczenia izolowane to te, które dotyczą tylko jednej lub dwóch grup mięśniowych. Skupiają się na wzmacnianiu jednego aspektu naszego ciała. To ćwiczenia, podczas których pracuje wyłącznie jedna partia, bez angażowania całej reszty.

Wyróżnienie ćwiczeń izolowanych nie jest proste, większość ćwiczeń opiera się na zaangażowaniu nie jednej a kilku partii ciała. Jednakże ci, którzy chcą się skupić wyłącznie na jednym aspekcie starają się wdrożyć ćwiczenia izolowane do swojego harmonogramu treningowego. Są one również stosowane w rehabilitacji.

Ich celem jest zmęczenie jednego mięśnia wraz z zerowym udziałem lub w minimalnym stopniu innych partii. Stanowią one przeciwieństwo ćwiczeń złożonych, które mają za zadanie zaangażowanie dwóch lub większej ilości stawów, które zmuszają do współpracy.

Dla kogo są idealne ćwiczenia izolowane?

Ćwiczenia izolowane w połączeniu ze złożonymi można znaleźć w planie treningowym większości kulturystów. Zwłaszcza tych, którzy chcą osiągnąć najlepsze efekty siłowe, a także wizualne, wówczas muszą się skupić na jednej partii mięśni.

Zdecydowanie nie powinny ich robić osoby początkujące, które dopiero zaczynają wzmacniać swoje mięśnie. Wówczas lepszym rozwiązaniem będzie dla nich trening całego ciała, który umożliwi rozwinięcie wszystkich partii mięśni, a dopiero później skupi się na izolowaniu poszczególnych partii. Dzięki temu uda się wspomóc kontrolę mięśniową oraz ograniczyć ryzyko urazów czy też przeciążenia mięśni.

Ćwiczenia izolowane to również element rehabilitacji, która ma za zadanie wzmocnić jedną, osłabioną, grupę mięśni.

Do przykładowych ćwiczeń należą np.: uginanie ramion ze sztangą, unoszenie nogi w klęku podpartym, brzuszki militarne, etc.

Przeczytaj też: http://www.smakoteka.pl/na-czym-polega-trening-personalny/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here