Psychoterapia online jako ciekawa alternatywa dla klasycznej terapii prowadzonej w gabinecie. Czy korzystanie z takiej możliwości ma sens?

0
Psychoterapia online

Psychoterapia to wyjątkowy rodzaj terapii, polegający na budowaniu relacji z psychoterapeutą poprzez szereg spotkań i rozmów. Podczas kolejnych sesji mogą być także wykonywane różnego rodzaju ćwiczenia oraz zdobywana jest wiedza, która pomaga pacjentowi w radzeniu sobie z problemami. Czy w takim razie warto zamieniać tradycyjne spotkania w gabinecie na spotkania online?

Psychoterapia. Jak dokładnie wygląda cały jej przebieg?

Psychoterapia prowadzona w PsychoMedic to zaawansowany proces, który prowadzi do rozwiązania problemów natury psychicznej oraz do złagodzenia lub całkowitego usunięcia cierpienia emocjonalnego. Polega na szeregu spotkań z terapeutą, podczas których omawiane są wszystkie problemy pacjenta, nawet te najgłębiej zakorzenione. Poszukiwane są także przyczyny ich powstania, co często wiąże się z pracą nad najwcześniejszym okresem życia.

Wnikanie w daleką przeszłość i uwalnianie się od traum z dzieciństwa i młodości w trakcie rozmów z psychoterapeutą to sposób na przywrócenie sobie równowagi, pokonanie trudności psychicznych i powrót do normalnego życia. To także odpowiedź na potrzebę wypracowania nowych schematów działania, które będą lepsze niż schematy zaburzone, także będące częstym przedmiotem dyskusji podczas sesji.

Czy psychoterapia online różni się czymś od tej stacjonarnej?

Zasadniczo nie. Założenia psychoterapii online pozostają bowiem takie same, jak w przypadku terapii prowadzonej stacjonarnie. Stosowane są te same podejścia i techniki, co pozwala na skuteczne przeprowadzenie całej sesji terapeutycznej. Umożliwia przy tym zarówno prowadzenie sesji indywidualnej, jak również terapii par i rodzinnej.

Jedyne, co różni sesje prowadzone online i stacjonarne, to sposób kontaktowania się ze specjalistą. Spotkania przebiegają przez zaprojektowaną w tym celu platformę, która gwarantuje bezpieczeństwo i poufność rozmowy oraz danych.

Jakie korzyści mogą płynąć z korzystania z konsultacji psychoterapauetycznych online?

Na początek warto podkreślić, że psychoterapauta online jest odpowiedzialny za poprawę stanu pacjenta poprzez kompleksowe zwalczanie poszczególnych problemów. Uczciwa współpraca z nim będzie metodą, pozwalającą pacjentowi na szybsze pozbycie się trudności.

A dlaczego warto skorzystać właśnie z terapii online? Przede wszystkim pomoże uzyskać wsparcie szybko – nawet drugiego dnia po tym, jak wysłane zostanie zgłoszenie. Wszystko dlatego, że nie wymaga poszukiwania pomieszczenia i wpisywania się na listę oczekujących. Może to być bardzo istotne dla każdego, kto szybko chciałby zacząć swoją sesję i powrót do normalnego życia.

Jednocześnie psychoterapia online jest idealna dla najbardziej zapracowanych osób, które nie mają kiedy udać się na zwykłą terapię, a także dla osób przebywających stale za granicą. To oczywiste, że dla nich rozmowa po angielsku czy w języku kraju, w którym przebywają, będzie wymagająca, gdy dotyczyć będzie delikatnej sfery psychiki. Spotkanie online może to bardzo ułatwić, ponieważ odbędzie się w języku polskim i to bez konieczności powrotu do kraju!

Czym są urządzenia BRD aktywne i bierne?

0
Czym są urządzenia BRD aktywne i bierne

Na drodze mogą wystąpić nieprzewidziane sytuacje. Aby podwyższyć poziom bezpieczeństwa i zapewnić płynny ruch, stosowane są różnego typu urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zabezpieczają one użytkowników dróg i zmniejszają negatywne skutki kolizji lub wypadków. Stosowanie urządzeń BRD jest szczególnie ważne w dużych miastach, gdy przeszkody na drodze wpływają na ruch na dużym obszarze.

Bezpieczeństwo na drodze

Urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego to specjalistyczne elementy drogowe, które zapewniają właściwy sposób poruszania się pojazdów. Są umieszczane w celu ochrony uczestników ruchu. Wśród nich należy wymienić produkty wskazujące ruch pojazdów, przypominające o konieczności zachowania ostrożności oraz ułatwiające wyjazd z posesji lub w inny sposób ułatwiające poruszanie się po terenie. Urządzenia BRD ograniczają ilość nieprzewidzianych zdarzeń na drodze, dlatego są niezbędne zwłaszcza na drogach o dużym natężeniu ruchu.

Zgodność z prawem budowlanym

Elementy wykorzystywane na drodze muszą być dopuszczone do powszechnego stosowania. W szczególności muszą posiadać certyfikaty potwierdzające zgodność z kryteriami technicznymi zapisanymi w przepisach prawa budowlanego. Urządzenia BRD podlegające certyfikacji to, między innymi, bariery ochronne i energochłonne, zapory drogowe, tablice kierujące oraz konstrukcje wsporcze znaków drogowych. Elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego, z którymi mogą mieć kontakt piesi, powinny mieć zaokrąglone krawędzie, a także czytelne i trwałe oznaczenia w postaci znaków towarowych uzupełnionych o rok produkcji.

Bierne urządzenia BRD

Urządzenia BRD można podzielić na bierne i aktywne. Te pierwsze nie mają bezpośredniego kontaktu z pojazdami, lecz przeznaczone są do kierowania ruchem na drodze. Można je stosować w celu poinformowania użytkowników o występujących zagrożeniach lub innych czynnikach, które wpływają na bezpieczeństwo i organizację ruchu, na przykład, zamknięciu części drogi z powodu przebudowy lub wypadku. Bierne urządzenia BRD to, na przykład, sygnalizatory świetlne, znaki drogowe i osłony przeciwolśnieniowe, które chronią przed światłami pojazdów jadących w przeciwnym kierunku.

Aktywne urządzenia BRD

Aktywne urządzenia BRD są elementami, z którymi pojazdy mogą mieć styczność w przypadku różnych zdarzeń, w tym kolizji drogowych. Są umieszczane w celu ograniczenia następstw wypadków lub zmniejszenia siły działającej podczas zderzenia pojazdu z przeszkodą, aby chronić ludzi przed obrażeniami. Do tego typu elementów zaliczane są bariery ochronne, a także osłony zabezpieczające i energochłonne, które są montowane w miejscach o ograniczonej widoczności.

Szeroka oferta firmy ZPED Oborniki

Producentem wysokiej jakości urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego jest ZPED Oborniki. Firma oferuje elementy wykonane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych w przystępnych cenach. Są trwałe, łatwe w montażu, a także odporne na działanie czynników zewnętrznych, w tym korozji i wilgoci. Mogą służyć przez długi czas bez konieczności naprawy ani wymiany. Dzięki temu skutecznie chronią uczestników ruchu, a ich obsługa nie wymaga ponoszenia dużych kosztów. Jest to jedna z najlepszych ofert na polskim rynku.

Pytania, które należy sobie zadać kupując mieszkanie poza miastem

0
Pytania, które należy sobie zadać kupując mieszkanie poza miastem

Stoisz przed decyzją o zakupie własnościowego mieszkania. Jest wiele czynników, które trzeba wziąć od uwagę zanim podejmie się decyzję o zakupie konkretnego lokum. Jednym z takich czynników jest lokalizacja mieszkania.

Gdzie najlepiej zamieszkać

Jeśli planujesz kupić swój pierwszy dom lub zainwestować pieniądze w nieruchomości, to może zainteresuje cię oferta kupna domu lub mieszkania poza miastem. Zakup mieszkania na obrzeżu miasta lub poza miastem może być mądrym sposobem, aby nabyć tańszą nieruchomość i nadal mieć dostęp do udogodnień, takich jak szkoły, galerie handlowe i parki. Inwestowanie w nieruchomości może być świetnym sposobem na budowanie pasywnej gotówki. Jeśli myślisz o zakupie mieszkania poza miastem, to warto sprecyzować swoje potrzeby i na spokojnie przemyśleć wszystkie za i przeciw.

Co powinieneś wiedzieć przed zakupem mieszkania poza miastem

Kupno mieszkania poza miastem może być dobrą opcją dla kogoś, kto chce zainwestować w nieruchomości, ale nie ma czasu lub chęci, aby samodzielnie szukać i negocjować z pośrednikiem. Deweloperzy, tacy jak Omegabuildings oferują tak atrakcyjne ceny za mieszkania na osiedlach na obrzeżach miasta, że sporo osób, bez negocjowania, korzysta z ich ofert sprzedażowych. Przykładem może być oferta na stronie Smolec mieszkania. Jedno z pytań, na które musimy odpowiedzieć sobie przed zakupem mieszkania, jest to, czy chcemy zamieszkać w kupowanym mieszkaniu czy planujemy je wynająć. Niektóre miasta mają wysoki popyt na nieruchomości, a to może utrudnić znalezienie tego, czego szukasz. Jeśli znajdziesz nieruchomość, która Ci się podoba, a planujesz ją wynająć, to staniesz przed wyzwaniem znalezienia wiarygodnych lokatorów i zarządzania nieruchomością samodzielnie. Jeśli szukasz miejsca do osiedlenia się, jest to również świetna opcja, ponieważ możesz wybrać nieruchomość na atrakcyjnym przedmieściu. Kiedy kupujesz poza miastem, powinieneś zrozumieć swoje cele inwestycyjne. Czy chodzi o szybkie i tymczasowe ulokowanie funduszy? Czy chodzi o uzyskanie długoterminowego dochodu pasywnego? Czy jest to budowanie kapitału własnego na przyszłość? Dlaczego chcesz kupić mieszkanie poza miastem? Jakie są twoje cele inwestycyjne? Czy szukasz inwestycji krótkoterminowej czy długoterminowej? Jakie są Twoje kryteria dotyczące odpowiedniej nieruchomości? Czy są jakieś konkretne okolice lub typy nieruchomości, które Cię interesują? Ważne jest, aby zrozumieć, jakie są Twoje cele, ponieważ możesz być w stanie znaleźć najlepsze opcje dostosowane do swoich potrzeb.

Brak możliwości zakupu mieszkania na własność

A co jeśli marzymy o tym, żeby zamieszkać w własnościowym mieszkaniu, jednak nie spełniasz warunków kredytowych i w najbliższej przyszłości nie masz najmniejszych szans na otrzymanie kredytu hipotecznego? Z drugiej strony nie mieścisz się w progach wymogów, żeby otrzymać mieszkanie komunalne lub socjalne. Większość osób, które mają taką sytuację, korzysta z możliwości wynajmu mieszkania. W niektórych miastach istnieje więcej możliwości znalezienia wynajmu poza centrum miasta. Wiadome jest, że ceny wynajmu mieszkań w dużym mieście są znacznie wyższe od cen mieszkań w mniejszych miejscowościach. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się oferty mieszkaia do wynajęcia Wrocław firmy Kimorent. Ich atutem jest bardzo dobra lokalizacja, nowa zabudowa osiedli, na której znajdują się wszystkie niezbędne punkty, takie jak szkoła, przedszkole, sklepy, apteki lub przychodnia.

Podsumowując: czy jest to właściwa nieruchomość dla Ciebie?

Zanim podejmiesz decyzję o zakupie nieruchomości poza miastem, powinieneś zrobić krok wstecz i zadać sobie pytanie, czy jest to właściwa nieruchomość dla Ciebie. Jeśli chcesz kupić mieszkanie poza miastem, aby sfinansować swoją emeryturę, być może lepiej będzie szukać w mieście, w którym możesz być również blisko swojej rodziny. Jeśli szukasz tymczasowej inwestycji, możesz znaleźć wiele dobrych okazji na obrzeżach większych miast takich jak Wrocław, Warszawa, Poznań lub Kraków, które mają stosunkowo niższą cenę niż mieszkania w centrum miasta. Może się także okazać, że być może lepiej będzie szukać mieszkania na inwestycję w mniejszym mieście, gdzie jest mniej możliwości znalezienia odpowiedniej nieruchomości i gdzie z pewnością znajdziemy chętnego do wynajęcia naszego mieszkania.

Poszukiwanie odpowiedniego mieszkania i podjęcie decyzji o jego zakupie to bardzo stresujący moment w życiu takiej osoby. Oprócz różnych formalności, których trzeba dopilnować zawsze pojawia się pytanie czy to był dobry wybór. Jeśli na spokojnie przemyśli się wiele szczegółów, to jest większe prawdopodobieństwo, że nie będziemy żałować ulokowanych w daną nieruchomość pieniędzy.

Jak urządzić pokój dla chłopca: Przewodnik krok po kroku

0
Jak urządzić pokój dla chłopca

Jako rodzice od czasu do czasu stoimy przed koniecznością zaplanowania remontu i zmiany aranżacji w pokoju dziecka. Wystrój pokoju chłopca przeważnie różni się od pokoju dziewczynki. Jeśli nie masz pomysłu na urządzenie pokoju dziecka i szukasz inspiracji projektowych, to zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Pokoje dziewcząt i chłopców są różne

Jak ze wszystkim, dekorowanie pokoju dziecięcego różni się znacznie w zależności od płci dziecka. W wielu poradnikach i artykułach można znaleźć inspiracje do zaprojektowania pokoju dla dziewczynki, jednak dekorowanie pokoju dla chłopca wydaje się trudniejszym zadaniem. Przede wszystkim istnieje wiele różnic, jeśli chodzi o motywy, które można wybrać dla chłopców i dziewczynek. Jeśli twój syn kocha samochody, dlaczego nie udekorować jego sypialni z pamiątkami samochodowymi, takimi jak plakaty samochodów, naklejki ścienne samochodów lub koce z samochodami? Istnieją również pewne subtelne różnice, takie jak kolory, które można wybrać dla pokoju chłopca, ponieważ kolory, które pasują do pokoju dziewczyny mogą być zbyt śmiałe dla pokoju chłopca. Tak więc, gdy dekorujesz pokój chłopca, lepiej unikać na przykład koloru różowego w dekoracjach. Jeśli chodzi o wybór dywanów, to z pomocą przychodzi firma kochamydywany. Na potrzeby klienta dokonali podziału dziecięcych dywanów na młodzieżowe, dywany dla dziewczynek i dywany dla chłopczyków. Dywan dziecięcy może oznaczać całe spektrum modeli o rozmaitych cechach.

Kolorystyka odzwierciedlająca jego osobowość

Jeśli chodzi o dekorowanie pokoju chłopca, musisz utrzymać go lekkim, jasnym i zabawnym stylu. Ciemny, ponury pokój może wydawać się dobrym pomysłem, ale w rzeczywistości jest to jeden z najgorszych sposobów dekorowania pokoju chłopca. Pomyśl o tym: Co robi twój syn, gdy jest sam w swoim pokoju? Czy chce być w pokoju, który sprawia, że czuje się odizolowany i samotny? Z pewnością nikt nie chciałby przebywać w takim ponurym pomieszczeniu. Podczas gdy dekorowanie jasnego i świetlistego pokoju może wydawać się proste, w rzeczywistości wymaga sporo planowania, zwłaszcza jeśli Twój syn jest kreatywnym dzieckiem. Na przykład, możesz chcieć, aby pokój Twojego syna odzwierciedlał jego osobowość i zainteresowania, więc będziesz musiał upewnić się, że tak będzie w wypadku wystroju jego pokoju. Dekorując pokój chłopca, musisz zachować lekkość i jasność, aby twój syn mógł łatwo znaleźć przestrzeń do bycia kreatywnym i pomysłowym.

Łóżko udekorowane tematyczną pościelą

Podczas dekorowania pokoju chłopca można mieć na uwadze jego zainteresowania. Na przykład, jeżeli twój syn kocha samochody, to może warto przemyśleć zakup takich dodatków jak samochodowa pościel, samochodowa poduszka, lub samochodowe prześcieradło. Jeśli Twój syn kocha ciężarówki, możesz wybrać pościel z ciężarówkami, prześcieradła lub poduszki z ciężarówkami. Możesz również znaleźć zestawy pościeli, które obracają się w tematach, takich jak Star Wars, LEGO, piłka nożna lub inne sporty. Trzeba zachować rozwagę, żeby jednak ilością tematycznych dodatków nie przesadzić i nie sprawić, żeby pokój był męczącym dla oka pomieszczeniem. Jeśli na przykład mamy tematyczną tapetę, pościel lub inne dodatki, to korzystając z podpowiedzi znajdujących się na zdjęciach w sklepie dywanywitek.pl najprawdopodobniej, w tym wypadku, lepszą opcją będzie wybranie jednokolorowego dywanu – dobrą opcją może być dywan szary.

szary dywan

Zorganizuj atrakcyjną przestrzeń do nauki

Biurko lub miejsce na rozwijanie swoich zainteresowań i odkrywanie ciekawego świata jest świetnym dodatkiem do każdego pokoju, a szczególnie dobrze sprawdza się w pokoju chłopca. Dzięki temu, że rodzice przemyślą jakie hobby i zainteresowania ma ich syn, dając jednocześnie synowi bardziej zorganizowaną i czystą przestrzeń do pracy, to przyczynią się do tego, że czas wolny dziecka będzie pożytecznie i efektywnie spędzony. W części pokoju, która ma być przeznaczona na naukę i rozwijanie zainteresowań dziecka świetnie sprawdzi się biurko, które składa się z blatu i części metalowych. Przeniesie to dziecko w świat wynalazków i warsztatów. Sklep internetowy platformamebli.pl na swojej stronie prezentuje wiele rewelacyjnych biurek pasujących do pokoju dziecka.

Końcowe wskazówki

Dekorowanie pokoju jest sztuką samą w sobie, i nie musisz robić tego wszystkiego na raz. Najlepszym rozwiązaniem jest, aby rozpocząć od jednego, małego szczegółu pokoju, zakończyć ten etap i następnie przejść do następnego etapu. Zanim przystąpisz do zakupów i planowania remontu, to konieczne jest, aby przemyśleć to, w jaki najlepszy sposób można wykorzystać przestrzeń, którą masz do dyspozycji. Jeśli dziecko jest większe, to można z nim przedyskutować swoje i jego pomysły i dopiero wtedy podjąć konkretne decyzje. Być może okaże się, że zamiast sporej ilości pamiątek i zabawek, chłopak wolałby jeden ładny plakat z fascynującą go dziedziną.
Pokój chłopca wygląda zupełnie inaczej niż pokój dziewczynki. Kolorystyka pokoju, tematyka dekoracji lub nawet ich ilość powinna więc być dostosowana do płci dziecka i jego zainteresowań. W końcu, to dziecko będzie spędzać najwięcej czasu w swoim pokoju. Życzymy powodzenia w planowaniu aranżacji.

Wybór najlepszej balustrady dla Twojego domu

0
Wybór najlepszej balustrady dla Twojego domu

Czy masz dzieci i zależy Ci na ich bezpieczeństwie? Czy mieszkasz w ruchliwym i głośnym domu? Na szczęście istnieje rozwiązanie: instalacja niestandardowych poręczy w Twoim domu. Te akcesoria nie tylko pomogą utrzymać bezpieczeństwo Twoich zwierząt i dzieci, ale także natychmiast zmienią wygląd i odczucia Twojego domu. Ale jak wybrać najlepsze balustrady dla swojego domu? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć!

Poznaj swoje potrzeby

Zanim zaczniesz oceniać różnego rodzaju poręcze, poświęć chwilę na zastanowienie się,jaką główną funkcję mają one pełnić. Czy chcesz, aby pomagały Ci utrzymać równowagę podczas wchodzenia i schodzenia po schodach? Czy chcesz, aby zapewniały bezpieczeństwo podczas poruszania się po stopniach? Co jest dla Ciebie najważniejsze? Jeśli umówisz się na pomiar i wycenę schodów, których ofertę znalazłeś na przykład na popularnej stronie ze schodami drewdom.pl, to ci długoletni, doświadczeni pracownicy, pomogą dopasować schody z balustradą do Twoich potrzeb. Kolejną rzeczą, którą powinieneś zrobić jest rozważenie układu Twojego domu. Czy w wielu pomieszczeniach znajdują się schody? Czy masz ruchliwy korytarz? Jeśli tak, być może trzeba będzie podjąć decyzję między poręczą dla każdego poziomu lub zainstalowaniem pojedynczej szyny na całej długości domu.

Schody czy balustrada?

Poręcze są często instalowane na klatkach schodowych, ale niektórzy właściciele domów decydują się na ich instalację również na balustradach. Bardzo funkcjonalne rozwiązania szklanych balustrad i zdjęcia wykonanych projektów podpatrzysz na stronie binglass.pl. Poręcze mogą pomóc w utrzymaniu bezpieczeństwa podczas wchodzenia i schodzenia ze schodów, ale mogą również sprawić, że wchodzenie po schodach stanie się mniej przyjemne. Jeśli masz klatkę schodową z więcej niż jednym poziomem, możesz również rozważyć zainstalowanie poręczy na każdym poziomie. Jeśli chcesz zainstalować poręcze na balustradach schodowych, będziesz musiał znaleźć miejsce, w którym poręcz zostanie przymocowana. Idealnym miejscem może okazać się ściana lub na podłodze pod schodami. Projektanci coraz częściej łączą różne tworzywa do budowy schodów. Na przykład bardzo popularne jest połączenie drewnianych stopni z szklaną balustradą, drewniane schody z metalowymi poręczami albo szklano – metalowa konstrukcja. Wielu inwestorów przekonało się, że szklana balustrada to bardzo dobry pomysł.

Jakość materiału ma znaczenie

Poręcze są zazwyczaj wykonane z metalu, aluminium lub stali. Przy zakupie tych materiałów pamiętaj, że będziesz często dotykał poręczy. Im lepsza jakość, tym dłużej nam posłużą. Jeśli kupujesz używane poręcze, to szukaj poręczy, które są w dobrym stanie i mają niewiele zadrapań lub śladów. Należy również zwrócić uwagę na wykończenie użyte na szynie. Szczotkowane wykończenie z czasem się zużyje, więc zamiast niego wybierz polerowaną szynę. Nie zapomnij również sprawdzić śrub trzymających szynę do ściany. Jeśli widzisz jakieś, które są luźne lub brakuje, może to wskazywać na słaby punkt w ścianie.

Rozważ cel montażu balustrady

Decydując się na balustradę, która ma przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo lub taką, która ma przede wszystkim zapewnić estetykę, należy zadać sobie dwa ważne pytania:
Który z tych celów jest dla mnie najważniejszy?
Czy chcę zmienić wygląd mojego domu? Jeśli chcesz, aby Twoje życie było bezpieczniejsze, solidna i trwała balustrada, która została zaprojektowana tak, aby zminimalizować wypadki, jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem. Jeśli chcesz zmienić wygląd swojego domu, poręcz z unikalnym wzorem może być dla Ciebie najlepszą opcją.

Wskazówka: korzystaj z porad fachowca

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniej poręczy dla swojego domu, skonsultuj się z profesjonalistą. Większość sklepów z wyposażeniem wnętrz posiada specjalistę od poręczy, który może pomóc Ci w nawigacji po opcjach i określić, która z nich jest najlepsza dla Twoich potrzeb. Alternatywnie, można również szukać rozwiązań poręczy, które mogą być instalowane przez właścicieli domów bez dużego doświadczenia, którzy chcą zastosować balustradę bez rzeczywistego instalowania kompletnej poręczy. Specjaliści pomogą nam wybrać odpowiedni rodzaj szkła do balustrad. Szklane balustrady są bardzo bezpieczne, funkcjonalne i nowoczesne. Pasują do wszelkiego rodzaju wnętrz. Chociaż instalacja balustrady schodowej może mieć ogromny wpływ na bezpieczeństwo Twojego domu, nie musi być to proces zniechęcający. Przy odrobinie planowania i przemyśleń, możesz przekształcić swoje schody i korytarze w bezpieczniejsze i bardziej funkcjonalne obszary.

Montaż balustrady wewnętrznej w domu jest jednym z najprostszych sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa osobom korzystającym ze schodów. Oprócz funkcji bezpieczeństwa szklana, metalowa lub drewniana konstrukcja przyczynia się do tego, że mieszkanie jest jeszcze bardziej estetyczne i funkcjonalne.

Wybieramy rękawice do MMA – na co zwrócić uwagę?

0
Wybieramy rękawice do MMA

Trenujesz sporty walki? Bez względu na to, na jakim poziomie zaawansowania się znajdujesz musisz zaopatrzyć się w dobre akcesoria sportowe, w tym w środki ochrony własnej. Zdecydowanie najważniejszym atrybutem sportowca trenującego w ringu są rękawice. Jakie modele wybrać, aby cieszyć się komfortem podczas ćwiczeń i amatorskich walk? Podpowiadamy, które parametry są najważniejsze i decydują o Twojej wygodzie oraz poziomie zabezpieczenia przed kontuzjami.

Jakie cechy mają dobre rękawice MMA?

Zabezpieczenie dłoni na treningach mieszanymi sztukami walki jest niezbędne dla Twojego komfortu oraz bezpieczeństwa. Rękawice MMA sprawia, że wyprowadzanie precyzyjnych ciosów w kierunku przeciwnika nie będzie wiązało się dla Ciebie z bólem ani prowadziło do kontuzji. Zapewnia to trwałe wypełnienie, które amortyzuje uderzenia, lecz nie jest podatne na pękanie ani odkształcanie się. Z zewnątrz rękawice pokrywa powłoka skórzana lub syntetyczna.

Charakterystyczna w rękawicach do MMA jest ich budowa. Zasłaniają one głównie nadgarstek i część palców, a opuszki pozostają na zewnątrz. Najbardziej wrażliwe części dłoni są zatem osłonięte, ale zawodnik nie traci czucia i precyzji.

Rękawice do MMA sparingowe – rozmiary rękawic

Istotne w przypadku rękawic jest ich indywidualne dobranie. Pod uwagę bierze się zarówno rozmiar dłoni, jak i ich kształt. Producenci udostępniają tabele rozmiarów, w których uwzględniają następujące wielkości rękawic (wartości przybliżone):

  • XS/S – szerokość od 6 do 7,5 cm,
  • M – szerokość od 7,5 do 9 cm,
  • L – szerokość od 9 do 10,2 cm,
  • XL – szerokość od 10,3 do 12 cm.

Z rozmiarem rękawic bezpośrednio wiąże się także ich waga, która najczęściej waha się od 4 do 6 uncji (rękawice do MMA są lżejsze od tradycyjnych bokserskich).

Ważne jest, aby otwory na palce nie pozostawiały zbyt dużo luzu – wtedy palce nie będą odpowiednio chronione. Rękawice powinny być odpowiednio wyprofilowane, żeby można było zaciskać dłonie, kontrolując moc uderzeń oraz ich kierunek.

Dopasowanie rękawic MMA do dłoni

Za dopasowanie rękawic do dłoni w dużej mierze odpowiadają rzepy. Znajdują się one na wysokości nadgarstków i pozwalają dość swobodnie regulować obwód rękawicy. Chodzi o to, aby przylegała ona do ręki, a nie zsuwała się podczas sparingów. W ten sposób przyczynia się także do usztywnienia ręki.

Jak sprawdzić, czy dany model zapewnia optymalny poziom zabezpieczenia? Dość prosto  weryfikując, czy spełnia on europejskie normy bezpieczeństwa PN-EN 13277-1:2002 oraz PN-EN 13277-7:2010.

Rodzaje rękawic do MMA

Na początku wystarczą uniwersalne rękawice treningowe, jednak z czasem, będziesz potrzebował przynajmniej dwóch par zamiennie – jednej na treningi, drugiej na sparingi. Mają one różne wagi i konstrukcje (sparingowe są cięższe). Dodatkowo, jeśli planujesz startować w turnieju, będziesz potrzebował jeszcze trzeciej pary, która zapewni Ci optymalne warunki do starcia z przeciwnikiem. 

Jak zabrać się za rozliczenie PIT 2023?

0
Jak zabrać się za rozliczenie PIT 2023

Rozliczanie podatków wielu osobom spędza sen z powiek. Nie chodzi już o samo płacenie podatków, ale o to, by je rozliczać w sposób prawidłowy. Ludzie nie chcą mieć problemów w Urzędzie Skarbowym. Prawie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nawet przy niewielkiej pomyłce może być nałożona bardzo duża kara finansowa. Oczywiście można składać korekty, ale tylko wtedy, gdy w międzyczasie fiskus nie wdrożył postępowania kontrolnego. Dlatego przy rozliczaniu PIT trzeba korzystać wyłączenie ze sprawdzonych narzędzi. Sprawdź, w jaki sposób możesz zrobić rozliczenie PIT.

  1. Deklaracja w wersji papierowej, czy e-PIT 2023?
  2. Co zrobić, gdy podatnik zapomni się rozliczyć w terminie?

W Polsce deklaracje podatkowe za rok 2022 trzeba będzie złożyć do fiskusa w terminie do 30 kwietnia 2023, chyba że akurat ta data oznaczać będzie dzień wolny od pracy. Deklaracje za 2022 rok mogą wzbudzać wiele wątpliwości wśród podatników. Ma to związek z tym, że jest to pierwszy rok obowiązywania Polskiego Ładu, który na początku nawet księgowym spędzał sen z powiek. Nie zmienia to faktu, że rozliczenie PIT 2023 trzeba zrobić w obowiązującym terminie. Fiskus nie przewiduje zmiany terminu z uwagi na zawirowanie związane ze zmianą systemu podatkowego. Podatnicy co prawda mogą skorzystać z „automatycznego” rozliczenia przez Urząd Skarbowy. Może to mieć miejsce, gdy fiskus otrzymuje PIT z miejsca pracy lub z ZUS. Mankamentem tej metody jest to, że fiskus nie rozlicza ulg i nie wskazuje organizacji pożytku publicznego, która otrzyma 1% z podatku dochodowego od osób fizycznych.

Deklaracja w wersji papierowej, czy e-PIT 2023?

Podatnicy mogą rozliczać swoje podatki za pomocą formularzy w formie tradycyjnej. Rozliczenie PIT 2023 mogą też zrobić w trybie online. Każdy może wybrać najodpowiedniejszą dla siebie formę.

Jeśli chodzi o deklaracje tradycyjne, to preferują je osoby, które nie za bardzo radzą sobie z internetem lub ciężko jest im zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia.

Od kilku lat najwygodniejszą metodą jest rozliczanie się przez internet. Taki wybór znaczenie upraszcza sam proces wypełniania deklaracji. System, który umożliwia rozliczenie PIT 2023 działa w wyjątkowo intuicyjny sposób. Podatnicy na dodatek będą widzieli, czy deklaracja jest wypełniona prawidłowo. System nie przepuści wadliwej deklaracji.

Koniecznością jest wydrukowanie i zachowanie UPO (Urzędowe Potwierdzenie Odbioru). Tylko ten dokument stanowi potwierdzenie, że deklaracja faktycznie została wysłana. Można też wydrukować dla swoich celów wysłaną deklarację.

Deklaracje internetowe pozwalają na oszczędzanie czasu — odpada stanie w kolejce na poczcie lub w Urzędzie Skarbowym. Jeśli chodzi o internet, nie warto zostawiać rozliczeń z fiskusem na ostatnią chwilę, gdyż serwery Ministerstwa Finansów w ostatnich dniach składania deklaracji mogą być przepełnione. Może to oznaczać problemy z wysyłaniem danych.

Co zrobić, gdy podatnik zapomni się rozliczyć w terminie?

Jeśli z jakichkolwiek powodów podatnik zapomni o wysłaniu deklaracji, a nie ma wszczętej kontroli skarbowej, to jak najszybciej musi taką deklarację złożyć wraz z czynnym żalem.

Podatnik składa do fiskusa oświadczenie, w którym przyznaje się, że zapomniał złożyć deklaracji. Nie musi podawać powodu, ale w dobrym zwyczaju jest napisanie kilka słów wyjaśnienia (na przykład stało się tak z powodu pilnego wyjazdu czy nagłej choroby).

Czynny żal ratuje podatnika przed przykrymi konsekwencjami. W ten sposób można uniknąć na przykład kary finansowej za niezłożenie deklaracji PIT.

4 triki aranżacyjne w łazience, które musisz wypróbować

0
4 triki aranżacyjne w łazience, które musisz wypróbować

Każdy chce, by łazienka w domu była funkcjonalna, a przestrzeń niej — dobrze wykorzystana. Oprócz tego ważny jest aspekt wizualny. Niestety, stworzenie idealnej aranżacji łazienki nie jest łatwe, szczególnie w blokach. Często pomieszczenie to jest bardzo małe lub ma nietypowy, niezbyt praktyczny układ. Można je jednak urządzić tak, by spełniało wszystkie wymagania dotyczące wyglądu i funkcjonalności. Jakie modne w 2022 roku aranżacje łazienki pozwolą wykorzystać wszystkie jej atuty?

Kolor przede wszystkim!

Modne obecnie kolory sprzyjają zarówno poszukującym sposobu na aranżację małej łazienki, jak i tym, którzy dysponują większym metrażem. Wśród nich można znaleźć zarówno neutralne biele, szarości jak i delikatne, pastelowe odcienie, a także bardziej nasycone i ciemne. Dysponując niewielką łazienką lepiej postawić na jasne, subtelne kolory, które optycznie rozjaśnią i powiększą przestrzeń.

Nie oznacza to jednak, że w małej łazience nie możemy umieścić np. ciemnej zieleni. Jak ją zaaranżować w niewielkim pomieszczeniu? Przede wszystkim w detalach i dekoracjach. Wyrazisty odcień może być „kolorem przewodnim” w dodatkach i tekstyliach. Bardzo modna obecnie czerń świetnie odnajdzie się w armaturze. Warto też zwrócić uwagę na wzory — odpowiednio zestawione jasne i ciemne kolory mogą kształtować przestrzeń np. przy aranżacji wąskiej łazienki.

Płytki w różnych kształtach i rozmiarach

Jak ożywić łazienkę bez wykorzystywania mocnych kolorów czy ekstrawaganckich dodatków? Postaw na nowoczesne, ciekawe płytki! Obecnie mamy do wyboru nie tylko klasyczne, kwadratowe kafle, ale ogromną paletę płytek w kształcie prostokątów czy sześciokątów. Można także wybierać spośród licznych propozycji pozwalających na tworzenie mozaik czy dekoracyjnych pasów koloru.

Jeśli decydujemy się na oryginalne płytki, lista niezbędnych zakupów musi uwzględniać także odpowiednią fugę. Najlepszy efekt uzyskamy oczywiście, jeśli jej kolor będzie podobny do koloru kafli; w niektórych przypadkach można jednak zastosować kolorowe fugi dekoracyjne, dzięki którym nabiorą one jeszcze ciekawszego charakteru.

Jakie meble wybrać?

Meble łazienkowe muszą być praktyczne, ale też dopasowane do wystroju pomieszczenia. Często jednak to od nich zależy, jaki styl będzie w nim panować. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze mebli łazienkowych?

Jeśli podobają nam się aranżacje łazienki loft (industrialne), warto sięgać po meble wykorzystujące geometryczne kształty, elementy z metalu oraz raczej surowe formy. Z kolei aranżacja łazienki glamour wymaga wykorzystania mebli i dodatków, które kojarzą się z luksusem, ale też wnętrzem pełnym światła. Szkło, metal i marmur — to Twoi sprzymierzeńcy.

Jeśli zaś podobają Ci się wnętrza japońskie lub skandynawskie, aranżacja łazienki w drewnie i bieli będzie tym, czego poszukujesz. Proste, łatwo dostępne meble doskonale sprawdzą się przy tworzeniu takiego wystroju — nie potrzebujesz przy tym wielu dodatków czy dekoracji.

Wykorzystaj lampy i lustra

Chcesz powiększyć lub poszerzyć łazienkę? A może chcesz optycznie podnieść sufit? Wszystko to jest możliwe z odpowiednio zaplanowanym układem lamp oraz lustrami.

Oczywiście podstawą jest lustro nad umywalką. Musi ono być odpowiednio duże i dobrze doświetlone, by ułatwić wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych. Jednocześnie również ono może posłużyć do optycznego powiększenia wnętrza. Duża tafla będzie odbijać nie tylko twarz osoby przy nim stojącej, ale i duży fragment wnętrza. W pewien sposób „podwoi” to przestrzeń, sprawiając, że pomieszczenie będzie wyglądać na bardziej przestronne.

Powiększenie łazienki jest też możliwe dzięki nowoczesnym rozwiązaniom z dziedziny oświetlenia. Kilka kinkietów ze skierowanym do góry światłem, profile LED pod sufitem i na ścianach — łatwo znajdziesz rozwiązanie, które będzie wyglądać doskonale w Twojej łazience.

Co ważne, o oświetleniu nie należy zapominać również przy tworzeniu aranżacji łazienki z oknem. W jego pobliżu warto umieścić lampę, która zastąpi światło dzienne po zmroku, dodatkowo rozświetlając pomieszczenie.

Warto przejrzeć wcześniej inspiracje w postaci wizualizacji i zdjęć aranżacji łazienek — pozwoli to określić, jakie meble i inne elementy wystroju nam się podobają. Pomogą także określić, co sprawdzi się w takim pomieszczeniu jak to, którym dysponujemy. Pamiętaj przy tym, że nawet najmniejszą łazienkę można ciekawie zaplanować — wystarczy dobry plan, wyobraźnia i… dobre inspiracje.

Wanna wolnostojąca. Czemu warto ją wybrać?

0
Wanna wolnostojąca

Wanna wolnostojąca to ciekawa alternatywa dla klasycznej wanny przyściennej oraz prysznica. Odznacza się wieloma cechami, które sprawiają, że jest doskonałym wyborem dla niejednej osoby. Zobaczmy zatem, dlaczego warto ją wybrać.

Pozwala na ciekawą aranżację łazienki

Wanna wolnostojąca jest przede wszystkim wybierana przez osoby, które marzą o stworzeniu zachwycającego pokoju kąpielowego. Cechuje się pięknym kształtem i wyglądem, który aż prosi o to, by stała się centralnym punktem całego pomieszczenia. Wystarczy spojrzeć na stronę https://elazienki.pl/k/wanny/wolnostojace/, by przekonać się, że będzie stanowiła prawdziwą ozdobę każdego pomieszczenia, w którym zostanie ustawiona.

Jako pierwszy przykład możemy wziąć okrągłą wannę Marmite Boca. Jej wyjątkowy kształt aż prosi o to, by został podkreślony poprzez ustawienie w centralnym punkcie. Dodatkowym jej atutem jest ogromny rozmiar. Jest bardzo nowoczesna i prosta, dzięki czemu dobrze sprawdzi się w minimalistycznych wystrojach.

Z kolei przykładem klasycznej wanny wolnostojącej może być Besco Otylia ze złotym wykończeniem. Ustawiona na nóżkach wanna o tradycyjnym, owalnym kształcie z pewnością spodoba się miłośnikom długiego odpoczynku w luksusowym pokoju kąpielowym. Będzie też idealnym uzupełnieniem pomieszczeń w stylu barokowym i glamour, a nawet ekskluzywnych hoteli.

Duża przestrzeń dla dwojga

Wiele osób ceni sobie wanny wolnostojące właśnie za to, ile miejsca oferują. Każdy, kto lubi wspólne kąpiele z ukochaną osobą, na pewno będzie zachwycony możliwościami, jakie daje wanna znajdująca się pośrodku pomieszczenia. Bez żadnej ograniczającej ściany, o którą obijamy sobie zazwyczaj łokcie, na pewno obie osoby poczują się jeszcze swobodniej. Duże rozmiary wanny, tak jak w przypadku wspomnianego modelu Marmite Boca, jeszcze bardziej zachęcają do spędzania tak czasu z ukochaną osobą.

Warto przy tym podkreślić, że odpowiedni wystrój i luksusy w pokoju kąpielowym mogą jeszcze bardziej pomóc w zbudowaniu nastrojowej atmosfery. Tak spędzony wieczór może być niezwykłym rodzajem niezapomnianej randki.

Wygodny dostęp z każdej strony

Ostatnia z zalet to wygodny dostęp do wanny z każdej strony. Niezależnie od tego, którędy wolisz do niej wchodzić, będziesz mieć taką możliwość. Swoboda poruszania się wokół wanny i komfort sięgania do niej ze wszystkich stron ucieszą też rodziców i osoby, które opiekują się ludźmi starszymi. Z całą pewnością w takiej wannie będzie im łatwiej zadbać o bliskich niż w tradycyjnie urządzonej łazience.

Zootechnika. Akcesoria dla koni

0
Akcesoria dla koni

Konie to piękne, mądre i silne zwierzęta, które pomimo swoich wszystkich możliwości pozwalają się podporządkować i uwielbiają pracę z człowiekiem. Nic więc dziwnego, że tak szybko wywiązują się relacje między końmi a jeźdźcami i hodowcami, którzy za najwyższy cel stawiają sobie dbałość o ich dobro. Aby jednak było to możliwe, koniecznie należy zadbać o dobre akcesoria dla zwierząt.

Poidło i pojemnik na karmę dla konia

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia, którego dosłownie nie może zabraknąć w żadnym miejscu, jest poidło dla konia. Każdy z nas wie, jak ważna jest woda do życia wszystkich organizmów, nic więc dziwnego, że właśnie ona będzie też pierwszym elementem, o którym pomyślimy, przygotowując wyprawkę dla konia. Oprócz niej oczywiście koń będzie musiał coś jeść, więc przyda się również pojemnik na karmę.

Oba te akcesoria oferuje dział Zootechnika w sklepie Rolnet, do którego serdecznie zapraszamy. Znajdziesz tam między innymi klasyczne poidła pastwiskowe, ale także poidła podgrzewane, które są w pełni zabezpieczone, aby zwierzęta nie mogły przez przypadek zostać porażone prądem. Będziesz mógł wybrać tam również odpowiednie karmidło, które dzięki solidnemu wykonaniu przetrwa nawet spotkanie z bardziej narowistym koniem.

Żywienie – dodatki do żywności

Skoro już mówimy o pojeniu i żywieniu koni, nie można zapominać o tym, iż w ich pożywieniu powinny znaleźć się odpowiednie dodatki, które pomogą im zachować zdrowie, urodę i doskonałą formę przez długi czas. Dlatego też oprócz podstawowej karmy warto zaopatrzyć swojego konia w probiotyki, które pomogą mu w przyswajaniu składników odżywczych z paszy. Oczywiście nie może też zabraknąć lizawki i przysmaków, które będą nie tylko zdrowym dodatkiem, ale też wspomogą budowanie relacji zwierzę – właściciel.

Pielęgnacja sierści i kopyt

Konie to piękne zwierzęta, o które należy dokładnie zadbać, aby zawsze prezentowały się i czuły doskonale. Między innymi ważną kwestią jest pielęgnacja sierści i kopyt, która wymaga używania specjalistycznie przygotowanych w tym celu akcesoriów. Podstawowym z nich jest zgrzebło, które pomoże w usunięciu martwych włosów i procesie linienia. Wstępnie oczyści też sierść zwierzęcia z różnorodnych zabrudzeń (ale nie zapominajmy o tym, że konie należy też kąpać!).

Z kolei aby dobrze zadbać o kopyta, należy sięgnąć po odpowiednio wyprofilowane noże i obcinaki, a także tarniki, które pomogą w usuwaniu nadmiaru narastającej tkanki i pozostawią kopyto nie tylko piękne, ale i zdrowe (oraz wygodniejsze dla konia).

ZOBACZ TEŻ