Studia logistyczne

0

Możliwe jest dziś studiowanie wszystkiego co będzie się oczywiście chciało, aczkolwiek nie zawsze jest powiedziane, iż będzie się posiadało możliwość studiowania czegoś z transportem. Tutaj, aby podjąć studia, będzie trzeba po prostu lubić to. Praca w zawodzie logistyka, spedytora czy transportowca jest po prostu czymś trudnym i wymaga bardzo dużej wiedzy. Studia logistyczne można podzielić bez najmniejszego problemu na dwie kategorie, które sprawiają, iz będzie się można nauczyć trochę lub więcej. Studia pierwszego stopnia pozwalają już na zdobycie odpowiedniej wiedzy oraz możliwość wykonywania zawodu, który się chce wykonywać. Studia magisterskie już powodują, iż po ich ukończeniu staje się człowiek specjalistą w danej dziedzinie. Możliwe jest oczywiście studiowanie na studiach podyplomowych na kierunku logistyka. W niektórych szkołach policealnych również spotyka się studium o tymże profilu, aczkolwiek ma to miejsce dziś już znacznie rzadziej. Dlatego warto jest podjąć te właśnie studia.

autocacko.pl

Odkryj piękno Borów Dolnośląskich

0

Stanowią jeden z najpiękniejszych kompleksów leśnych na terenie naszego kraju, a wycieczki po ich terenie każdemu dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń. Bory Dolnośląskie to wyjątkowy skrawek Polski, z którym z pewnością warto się zapoznać w trakcie swych wakacyjnych wypraw. Liczne atrakcje czekają tu i na miłośników przyrody, i na tych, którzy lubią spędzać czas w aktywny sposób. Bory Dolnośląskie to piękne widoki i wspaniała przyroda, to również ciekawe miejscowości, na terenie których nie brak ciekawych zabytków. Gdzie warto się wybrać? Na jakie atrakcje Borów Dolnośląskich warto zwrócić szczególną uwagę? Dla miłośników przyrody ważną atrakcją jest tu rezerwat „Torfowisko pod Węglińcem”, nie brak tu również takich ciekawostek, jakimi są wędrujące wydry. Ciekawym celem wycieczki po Borach Dolnośląskich mogą się też okazać tereny Przemkowskiego Parku Krajobrazowego – obszary, który wyjątkową scenerią może oczarować każdego turystę. Bory Dolnośląskie to również szereg miejscowości, na terenie których można znaleźć tanie noclegi. W wielu z nich czekają też na gości unikalne pamiątki z dawnych czasów. Wśród tych miejsc, które z pewnością warto odwiedzić, ważne miejsce zajmuje Żagań. Ta miejscowość znana jest przede wszystkim z pięknej rezydencji pałacowej oraz z jenieckiego obozu z czasów II wojny światowej. Miłośników dawnych budowli i ciekawych zabytków zachwyci też Kliczków, znany z pięknego zamku otoczonego imponującymi ogrodami.

travelneo.pl

Dyspozycja kierowcy

0

Praca kierowcy to praca, w której wymagana jest pełna dyspozycyjność. Dyspozycyjność oznacza, że kierowca godzi się na to, aby w każdej chwili mógł być wezwany na kolejny dzień do pracy. Okres, w którym kierowca ma pozostawać do dyspozycji to okresy, kiedy może pozostawać gdzie chce, jednak później, na wezwanie, w dość krótkim czasie musi stawić się w określonym miejscu pracy. Oczywiście czasem dyspozycji nie jest czas, który kierowca spędza w pracy, na stanowisku, na dokonywania odpoczynku albo podczas przerwy. Czas pozostawania kierowcy w dyspozycji to na przykład czas, kiedy kierowca płynie ze swoim pojazdem promem albo tez kiedy jest w pociągu przewożony do innej części Europy, z której ma wyjechać z innym samochodem. Czas pozostawania w dyspozycji to także czas oczekiwania w korkach, albo czas oczekiwania na granicach, co nie jest zbyt pomyślne, zważywszy na to jakie potrafią być kolejki przed przejściami granicznymi miedzy Polską w Ukrainą. Czas pozostawania do dyspozycji w wyżej wymieniony sposób to czas spędzania dyżuru.

auto-speed.com.pl

Sękowa – niezwykła wieś w Beskidzie Niskim

0

Jest jedną z najpiękniejszych grup górskich, a leżące na jego terenie wsie urzekają niezwykłym charakterem. Beskid Niski to piękne szczyty, ciekawe trasy oraz zabytki dawnej architektury, z którymi można się tu spotkać w niemal każdej miejscowości. Jedną z tych najciekawszych jest wieś Sękowa, na terenie której można zobaczyć wyjątkowo cenny zabytek. Dlaczego w czasie wycieczki po terenach Beskidu Niskiego warto zajrzeć na jej teren?
Wieś, która rozłożyła się w dolinie Sękówki, może się pochwalić długą i ciekawą historią. Wycieczki zaglądają tu ze względu na związki tej wsi z wydobyciem ropy, która na terenie Beskidu Niskiego okazała się jednym z najważniejszych bogactw. W rejonie Sękowej znajdują się też obiekty, które stanowią ciekawy temat niejednej wycieczki o tematyce historycznej. Cmentarze z pierwszej wojny światowej to motyw wyjątkowo ważny dla tej części Polski, zatem turyści poświęcają im sporo uwagi. Beskid Niski zachwyca też perełkami drewnianej architektury, a dawne cerkwie i kościoły do dziś prezentują się wspaniale. Sękowa może się pochwalić jedną z najcenniejszych drewnianych świątyń w tej części kraju. To kościół św. Filipa i Jakuba, wzniesiony w pierwszej połowie XVI wieku i wpisany na listę UNESCO. To jeden z najcenniejszych zabytków architektury drewnianej w Polsce oraz niezwykły skarb, dzięki któremu Beskid Niski jest atrakcyjnym kierunkiem wycieczki dla wielu miłośników sztuki.

turistiko.pl

Ubezpieczenie OC, AC, NNW

0

Nie ma możliwości by poruszać się po polskich drogach bez ważnego ubezpieczenia. Przynajmniej musimy mieć wykupione ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej tak zwane OC. Ponieważ motoryzacja niesie ze sobą niebezpieczeństwo wypadków, nie możemy mówić, że nas to nie dotyczy. Najbardziej uważny i zdyscyplinowany użytkownik polskich szos nie ustrzeże się wypadku, czy drobnej stłuczki. To, że my uważamy nie ma znaczenia dla pozostałych kierowców, bo zawsze zdarzy się ktoś mniej odpowiedzialny, bądź w gorszej kondycji fizycznej i mimo najlepszych chęci wypadek staje się faktem. Szybkości, jakie rozwijają samochody, często sprawiają wielkie szkody. Boli fakt straty auta, ale większe nieszczęście sprawia utrata zdrowia, oby nie życia. Aby straty mogły być, choć w części wyrównane zawierane są właśnie ubezpieczenia, z których pieniążki są potem przeznaczane na leczenie i naprawę samochodu. Ubezpieczyć można też samochód w systemie AC, a w transporcie towarowym ubezpieczany jest ładunek. Bywa on uszkadzany w trakcie wypadków, czasami zdarzają się kradzieże towaru w trakcie transportu.

stajniaaut.pl

Tajlandia i jej atrakcje

0

Tajlandia – kraj, w którym egzotyka łączy się z oryginalną, buddyjską architekturą, stała się atrakcyjnym celem podróży. Turyści chętnie odwiedzają zarówno Bangkok – największy port w Tajlandii i ważny ośrodek religijny, jak i tropikalne wyspy znajdujące się w granicach państwa.
Co warto wiedzieć na temat Tajlandii?
Tajlandia jest dla turystów przede wszystkim krajem, w którym najlepiej można poznać buddyjską kulturę. Ta religia ma tu ogromne znaczenie. Buddyzm jest nie tylko religią państwową – jego zasady są stosowane w codziennym życiu i wpływają w dużym stopniu na kulturę tego kraju.
Tajlandia, kraj Syjamczyków, zachwyca nie tylko pięknymi krajobrazami, ale i ciekawymi zabytkami. Koniecznie trzeba zobaczyć miasto królów, czyli miasto Ajutthaja oraz Lop Buri – dawną rezydencję królewską. W Bangkoku zachwyt wśród turystów wywołują pływające targi, zaś najwspanialszym zabytkiem miasta jest Wielki Pałac Królewski. Wielu turystów udaje się na tropikalne wyspy, znane z pięknych, piaszczystych plaż. Te najsłynniejsze to Ko Samet oraz Ko Samui. Dla poszukiwaczy mocniejszych wrażeń idealnym miejscem są zaś okolice Cziang Maj. W tym rejonie można spotkać jeszcze przedstawicieli dawnych plemion, którzy dbają o swe tradycje i starannie pielęgnują swą kulturę. Kraj Tajów jest również krajem pełnym świątyń. Jest ich tu ponad 27 tysięcy, zaś każda z nich wyróżnia się wspaniałą architekturą. Ci, którzy zdecydują się na urlop w Tajlandii, z całą pewnością nudzić się nie będą.

warsawovernight.pl

Cennik usług kurierskich

0

Ogromną zaletą  witryn internetowych należących do polskich firm kurierskich jest fakt, że w razie potrzeby znajdziemy na nich naprawdę wszystkie przydatne informacje. Dzięki temu unikamy zadawania pytań i oczywiście zabezpieczamy się przed pomyłkami. Bardzo poszukiwaną rzeczą jest przede wszystkim cennik usług. Wchodząc na stronę, z łatwością dowiemy się, ile zapłacimy za dostarczenie paczki o różnej wadze i z pakietem usług dodatkowych. W przypadku cenników dostępnych online możemy dowolnie modyfikować dane w formularzach albo też zapoznać się z gotową tabelką, w której będą wypełnione już wszystkie pola i naszym zadaniem będzie po prostu znalezienie tych pól, które są w naszym przypadku właściwe. Często można spotkać również porównywarki cen – te nie są raczej umieszczane w treści strony konkretnych firm kurierskich, ale występują zupełnie osobno. Dzięki nim dowiemy się dużo na temat cen usług ogólnie i porównamy politykę cenową różnych działających na rynku przedsiębiorstw. Wybierzemy wtedy najbardziej korzystne naszym zdanie usługi i w razie zadowolenia z nich będziemy już wiedzieć, przy której firmie warto pozostać. Znalezienie cennika oraz wyszukiwarki nie jest, jak już zostało wspomniane, trudne – trzeba się jedynie zastanowić nad dodatkowymi usługami, dokładnie przeanalizować swoje oczekiwania, znać wymiary paczki bądź paczek – w przypadku drugiej opcji także ich ilość. Te dane posłużą nam do jak najbardziej precyzyjnego ustalenia kosztów i później nie doświadczymy żadnej niespodzianki. 

fastcars.pl

Turystyczny potencjał Gór Opawskich

0

Góry Opawskie są jedną z ciekawszych atrakcji, jakimi miłośników aktywnego wypoczynku mogą oczarować Sudety. Tu nudzić się nie można, a gęsta sieć szlaków turystycznych sprawia, że każdy z nas może zaplanować ciekawe wycieczki po tych górach. W planowaniu wypoczynku w tej części Sudetów pomagają też ciekawe oferty miejscowych gospodarstw agroturystycznych i pensjonatów, dzięki którym każdy z nas może znaleźć tanie noclegi na terenie wybranego letniska. A dlaczego Góry Opawskie mogą się dla każdego z nas okazać idealnym celem wycieczki? Choć nie są to góry zbyt wysokie, chodzenie po nich może nam sprawić wiele radości. Ta część kraju kusi pięknymi widokami oraz malowniczymi dolinkami, w których na turystów czekają wspaniałe zabytki. Gdzie warto się wybrać? Dla miłośników górskich spacerów punktem bardzo ważnym będzie Biskupia Kopa (889 m. n. p.m.). Jest to najwyższy szczyt w polskiej części Gór Opawskich, a jednocześnie miejsce, na którym spotykają się granice Czech i Polski. Wieża widokowa, stojąca na wierzchołku Biskupiej Kopy, jest już obiektem czeskim, jednak pięknymi widokami z jej szczytu cieszą się zgodnie i Polacy, i Czesi. Na terenie Gór Opawskich czekają też atrakcje związane z wydobyciem złota, prowadzonym tu niegdyś na szeroką skalę. Do dziś w wielu miejscach widoczne są ślady dawnych płuczek złota. Kto chce je zobaczyć, powinien odwiedzić Górę Parkową w Głuchołazach oraz leżące już po czeskiej stronie miasteczko Zlate Hory.

turystykawsieci.pl

Eleganckie samochody

0

Każdy z wyprodukowanych dzisiaj samochodów jest zupełnie inne, posiada zarówno mocne jak i słaba strony. Dzięki temu istnieje ich taka różnorodność, że czasami trudno je od siebie odróżnić. Bardziej znają się na nich mężczyźni, jednak niektóre kobiety również się tym zajmują. Każdy z nas ma bowiem zupełnie inne upodobania. Wyróżniające się samochody to te, które są eleganckie, są doskonale wykończone i można nimi jeździć z dumą. Takie samochody nazywamy limuzynami. To nie tylko długie, czarne i przestronne samochody, lecz także samochody wysokiej klasy. Dlatego też pojęcie to stało się w ostatnim czasie szersze. Najczęściej limuzynami nazywa się też mercedesy o najwyższej klasie oraz samochody BMW. Mają one wręcz znakomite wykończenia, gwarantują komfort jazdy, a do tego posiadają wyposażenie, którego można śmiało pozazdrościć. Dzięki temu są one bardzo ekskluzywne. Każdy z nas na pewno chciałby się takim przejechać chociaż raz w życiu. Dzięki temu można poczuć się prawdziwym bogaczem, a zarazem szczęściarzem.

i-moto.pl

Beskidzkie letniska – Jaworzynka

0

Ta beskidzka wieś od lat przyciąga turystów, którym marzy się relaks i wypoczynek w górach. Kameralny charakter tej miejscowości jest jej wielkim walorem, a piękna okolica sprawia, że wczasy spędzone w tym miejscu każdemu sprawią wiele radości. Jakimi atrakcjami może się pochwalić Jaworzynka? Dlaczego warto postawić na wypoczynek na jej terenie?
Jaworzynka leży na terenie Beskidu Śląskiego, w dolinach potoków Krężelki i Czadeczki. Są one potokami ciekawymi m. in. ze względu na fakt, iż należą one już do zlewiska Morza Czarnego. Inną ciekawostką, którą może się pochwalić Jaworzynka, jest pobliski Trójstyk. To miejsce wyjątkowe, które w czasie wycieczki po tej części Beskidu Śląskiego z pewnością warto odwiedzić. Dlaczego? Bo to właśnie tu stykają się ze sobą granice trzech państw: Polski, Czech oraz Słowacji. Dawniej istniało tu przejście graniczne, dziś największą atrakcją są tu obeliski symbolizujące sąsiadujące ze sobą państwa. Wielką ciekawostką Jaworzynki jest też Karpacki Bank Genów, będący miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez miłośników przyrody z całego kraju.
Jaworzynka jest doskonałym miejscem na wczasy i dla tych osób, które kochają piesze i rowerowe wycieczki. Gęsta sieć szlaków (zarówno pieszych, jak i rowerowych) pomaga tu w planowaniu wypraw, a doskonale rozwinięta baza noclegowa sprawia, że każdy z nas może tu dla siebie znaleźć idealne miejsce do wypoczynku.

jonnys.pl

ZOBACZ TEŻ